config

strzalka15Pytania i odpowiedzi

kredyt konsolidacyjny 10 Zapraszam wszystkich moich Klientów i osoby zainteresowane do zadawania mi pytań, na które będę w tym miejscu odpowiadał.
Na mojej stronie w poszczególnych zakładkach (podstronach) jest wiele pytań i odpowiedzi, które również warto sobie przeczytać. Intencją tej podstrony jest stworzenie takiego almanachu na temat kredytów. Z mojego doświadczenia wiem, że najlepsze i może najwartościowsze pytania są te wzięte z życia. Bo przecież nie od dziś wiadomo, że najlepiej uczyć się na przykładzie innych osób, które otrzymały kredyt, a które miały specyficzne, wyjątkowe sytuacje.

Zapraszam do zadawania pytań osobiście np. przez telefon lub formularz kontaktowy. Formularz jest o tyle wygodny, że jest w nim miejsce na wpisanie kontaktu do siebie oraz pytania o swoją sprawę kredytową.

Na formularzu proszę zaznaczyć zgodę oraz co najmniej pola oznaczone „ * ” . W tytule maila poprosiłbym o wpisanie skrótu kredytu, o który zamierzacie Państwo spytać.

Proponuję oznaczenie kredytów w następujący sposób:

 1. KG – będzie oznaczał KREDYT GOTÓWKOWY
 2. KF – będzie oznaczał KREDYT FIRMOWY
 3. KH – będzie oznaczał KREDYT HIPOTECZNY
 4. KHW– będzie oznaczał KREDYT HIPOTECZNY WALUTOWY

Po lewej stronie znajdują się zakładki, podzielone tematycznie według rodzaju kredytów – zapraszam do kontaktu.

(Zakładka KG)

Pytanie nr 1

kredyt hipoteczny 10Kredyt konsolidacyjny – co to za kredyt i kiedy się nam opłaca?

Kredyt konsolidacyjny to możliwość zamiany wielu płaconych rat od wielu kredytów w jeden kredyt z niższą ratą miesięczną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia również pobranie dodatkowych środków na dowolny cel. Kredyt ten ma wiele korzyści dla kredytobiorcy. Mają one wymiar finansowy i ratują pozycje i ocenę Klienta przy występowaniu w przyszłości o kolejny kredyt.

Obecnie przy udzielaniu kredytów gotówkowych ocenia się wnioskującego, nadając mu tzw. ocenę skoringową. Na tę ocenę mają wpływ informacje zawarte we wniosku kredytowym oraz znajdujące się w raporcie BIK. Im więcej kredytów spłacamy, tym nasza ocena jest obarczona większym ryzykiem. Niska ocena to utrudnienie lub brak możliwości otrzymania kredytu w przyszłości.

Dlatego kredyt konsolidacyjny jest bardzo dobrym instrumentem finansowym, który:
- ratuje naszą ocenę punktową przy staraniu się o nowy kredyt w banku,
- umożliwia zaciągnięcie kredytu w przyszłości,
- ogranicza ryzyko opóźnienia się ze spłatą,
- zmniejsza ilość, a często i wartość miesięcznego zobowiązania.

Kredyt konsolidacyjny polecałbym w sytuacji gdy:
- spłacamy więcej niż jeden kredyt niezabezpieczony,
- chcemy obniżyć ratę miesięczną spłacanego kredytu,
- chcemy przyspieszyć spłatę swoich zobowiązań – poprzez wydłużenie okresu spłaty będziemy mieli niższą ratę, a to umożliwi nam częstsze nadpłacanie kredytu,
- gdy w najbliższym czasie będziemy chcieli wnioskować o nowy kredyt np. hipoteczny,
- przewidujemy, że nasza sytuacja finansowa może w najbliższym czasie się pogorszyć – nie czekajmy, aż np. nasz dochód się obniży.

(Zakładka KH/KHW)

Pytanie nr 1

Kredyt na zakup działki i budowa domu – jak zrealizować swoje marzenia?
Co będzie dla nas lepsze, zakup większego mieszkania/apartamentu czy zakup domu?
A może budowa własnego domu takiego, jaki sobie wymarzyliśmy?

Sytuacja na rynku nieruchomości, gdzie ceny większych apartamentów nierzadko oscylują w cenie 500.000 PLN lub nawet więcej, powodują, że wiele osób zastanawia się, co będzie dla nich korzystniejsze? Czy zamieszkanie w apartamencie, gdzie oprócz powierzchni mieszkalnej dobrze by było, dokupić garaż i może 1 miejsce parkingowe z opłatami czynszowymi, ale bez ogródka, czy może własny dom z ogrodem?

Jeśli zakup domu to na rynku pierwotnym, czy wtórnym. Na rynku pierwotnym są oferty tzw. bliźniaków lub wolnostojących domów zwykle na małych działkach. Ale czy lokalizacja jest dla nas korzystna? Jeśli nie znajdujemy odpowiedniej nieruchomości od dewelopera, zaczynamy szukać domu z rynku wtórnego. Tutaj też rozpatrujemy lokalizację, metraż domu, funkcjonalność itd.

Jeśli nasze poszukiwania nie przynoszą pożądanych efektów, zostaje nam znaleźć działkę budowlaną o wystarczającej powierzchni, wybrać projekt domu, który się nam podoba i pozostaje najważniejsze: jak sfinansować swoje marzenia? Konieczne jest określenie, ile będzie nas kosztować cała inwestycja?

Mając już nastoletnie doświadczenie w udzielaniu kredytów hipotecznych, proponuję, jeśli chcecie Państwo zakupić działkę i pobudować dom, skontaktować się ze mną. Na naszym spotkaniu porozmawiamy o najważniejszych zagadnieniach, które mają wpływ na udzielenie kredytu.
Przeliczę dla Państwa zdolność kredytową, poinformuję o potrzebnych dokumentach oraz ustalimy, jak będzie wyglądał cały proces kredytowy.
Zakup działki to jeden cel, drugi to budowa domu. Dwa cele to właściwie 2 kredyty. Dlaczego 2 kredyty? Zakup działki najkorzystniej dokonać za pomocą kredytu gotówkowego. Jest to korzystne z powodu braku zabezpieczenia na działce. Jest to ważne dla realizacji drugiego kredytu – nieobciążona hipoteka działki, będzie wkładem własnym przy wnioskowaniu o kredyt hipoteczny na budowę domu.

Pytanie nr 2

O czym warto wiedzieć, rozpoczynając budowę domu z pomocą kredytu hipotecznego?

Budowa domu obecnie to bardzo ważne i wymagające przedsięwzięcie z kilku powodów. Dlatego trzeba wiedzieć o kilku ważnych czynnikach, które mają wpływ na proces budowy domu z pomocą kredytu hipotecznego:

 1. Zapewnienie własnych środków – zapewnienie środków na wkład własny, który jest wymagany przez bank. Dobrze by było też posiadać środki rezerwowe – np. 10% kosztów całej inwestycji. Jest to ważne dla prowadzenia płynnie budowy. Własne środki szczególnie przydają się w okresie oczekiwania na wypłatę kolejnej transzy kredytu. Uruchomienie kolejnej transzy to zwykle okres 7- 10 dni roboczych.
  Własna gotówka jest nam potrzebna również, gdy na budowie coś się nie uda lub kupimy droższy materiał. Warto w takich chwilach wspomóc się finansowo. Optymalną sytuacją jest stan, gdy budujemy z wyprzedzeniem, tzn. wybudujemy więcej, niż to by wynikało z kosztorysu dla danej transzy.
 2. Czas realizacji inwestycji – banki dają kredytobiorcą maks. 24 m-ce na zakończenie inwestycji.
  Optymalnym czasem na wybudowanie domu jest okres 18 m-cy.
 3. Fachowcy – ważne jest, aby wybrać odpowiednią ekipę, która zbuduje nam nasz wymarzony dom. Tutaj najlepiej by było, aby była to firma, która gwarantuje jego wykonanie możliwie w pełnym zakresie – tzn. do odbioru technicznego. Dlaczego? Otóż często zdarza się, że budując etapami z kolejnymi ekipami, umówieni specjaliści przyjdą do nas z opóźnieniem, bo np. na poprzedniej budowie, coś się przesunęło czasowo. I jeżeli takich sytuacji będzie więcej, to czas budowy się nam wydłuża i możemy nie zmieścić się terminem realizacji końca inwestycji.
 4. Ceny usług i ceny materiałów – fachowcy się cenią, materiały budowlane drożeją. Ostatnie 2 lata pokazują, że rok rocznie następuje wzrost cen usług i cen materiałów budowlanych. Dlatego bardzo istotne jest, aby budowa postępowała bez zakłóceń i możliwie najkrótszym terminie.

(Zakładka KF)

Pytanie nr 1

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt firmowy do 500.000 bez zabezpieczeń, bez okazywania dochodów i bez przedstawiania zaświadczeń o niezaleganiu z ZUS i US?

Obecnie banki starają się uelastycznić swoje oferty kredytowe. O ile oferty kredytów dla Klientów indywidualnych zmieniają się dosyć często, to kredyty firmowe były raczej constans.
Od niedawna na rynku pojawiła się propozycja banku, który chce udzielać kredyty firmowe do 12 lat właściwie na oświadczenie o dochodzie.
Procedura udzielenia takiego kredytu jest maksymalnie uproszczona i ogranicza się właściwie do wypełnienia druków bankowych.
Kredyt o takich parametrach mogą otrzymać przedstawiciele zawodów, które bank określił mianem Profesjonalistów. Pełna lista zawodów, dla których bank stworzył takie preferencje, znajduje się w zakładce kredyty firmowe. Zapraszam do zapoznania się i do kontaktu tel. lub mailowego. Można skorzystać z linka do tej podstrony Kredyt firmowy.

.

Formularz kontaktowy

Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych:

Wyrażona zgoda jest dobrowolna, ponadto przysługuje Pani/Panu prawo do odwołania zgody w dowolnym momencie i formie (np. email: ab@kredytna.info), a także do żądania usunięcia danych, ich przeniesienia, wglądu i aktualizacji.

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez All Kredyty Andrzej Bobrowski, w celu realizacji odpowiedzi na mój kontakt, w tym przesłania oferty usług lub innych informacji handlowych, jeżeli tego dotyczy moje zapytanie.

Zgadzam się:(*)
Nieprawidłowe dane

Imię i nazwisko(*)
Nieprawidłowe dane

E-mail
Nieprawidłowe dane

Telefon(*)
Nieprawidłowe dane

Temat
Nieprawidłowe dane

Wiadomość(*)
Nieprawidłowe dane

Przepisz litery(*)
Przepisz litery
Nieprawidłowe dane

KONTAKT

ALL EKREDYTY
Ekspert kredytowy Andrzej Bobrowski
Doradztwo Finansowe – Kredyty

Tel. kom. 601 860 370

Adres e-mail: andrzej.bobrowski@all-kredyty.pl

E- maile można wysyłać całą dobę -;)

GODZINY PRACY

Poniedziałek 9:00 - 18:00
Wtorek 9:00 - 18:00
Środa 9:00 - 18:00
Czwartek 9:00 - 18:00
Piątek 9:00 - 18:00

SPECJALISTA KREDYTOWY

Kredyty hipoteczne, firmowe, gotówkowe, pożyczki gotówkowe, konsolidacyjne, kredyty hipoteczne walutowe.

MOJE USŁUGI SĄ BEZPŁATNE. NIE POBIERAM PROWIZJI OD KLIENTÓW.

Tworzenie i pozycjonowanie stron

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 r. Specjalista kredytowy Andrzej Bobrowski POLITYKA PRYWATNOŚCI